İşlem Durum Simge - Process Status Icon
Popup Close
TR

% 100 yerli üretim neden önemli !


Çocukluğumuzdan itibaren yerli malı kullanmak konusunda en çok duyduğumuz şey, ödenen paranın bir vatandaşımızın cebine gireceği ve Türkiye ekonomisinde kalacağı idi. Bu çok doğru ve önemli. Ama yazarkasa söz konusu olduğunda daha önemli konular da var.

Yerli mühendislerin Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) sini yaptığı bilgisayar bağlantılı Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmanın neden fark yarattığı konusunu biraz irdelediğimizde;

Yerli mühendis, müşterisi ile aynı şartlarda yaşayan ve aynı dilde konuşmanın avantajını yaşayan kişidir. Kendi tasarladığı kasaların önünde müşteri olarak bekleyen kişidir. Kuyrukta beklerken diğer müşterinin, kasiyerin, market/mağaza sahibinin kasa ile ilgili fikirlerini duyan kişidir. Yerli mühendis üretimi ile ilgili mevzuatı kendi ana dilinde takip edebilen, yorumlayabilen ve sahada uygulanmasına tanık olan kişidir. Tüm bu avantajlar ile yerli mühendisimiz,

  • Yasal gereksinimleri doğru anlar. Satır aralarını okur. Sadece mevcut düzenlemeyi değil medya veya başka kaynaklardan gelecek yorumları ve saha uygulamalarını da takip eder. Örneğin Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz düzenlemesinin veri trafiği sebebiyle yavaşlık getireceğini fark etmiştir,
  • Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazın coğrafi şartlardan etkilendiğini bilir. Örneğin Antalya’da plajda +40 derecede, Ağrı’da -17 derecede çalışması gerektiğini, hatta bazı durumlarda kasaya ulaşılamayacak iklim şartları oluşabildiğini bilir.
  • Kuyrukta beklerken kasiyerlerin kasayı nasıl kullandıklarını, yoğunluk içinde çalışırken kasanın zaman zaman nelere maruz kalabileceğini, bozuk paralarımızın ağır ve çok olduğunu, çekmece ünitesinin kritik önemde olduğunu bilir. Çekmece de sağlam olmalıdır.
  • Kendisi de müşteri olduğu için, devamlı gittiği markette/mağazada tanınmak ister, buna göre indirim veya, ikram almak ister, kişisel olarak farkedilmek ister. Aslında her durumda en ucuzu almak da ister. Promosyonlar önemlidir.

 

Bir düşünelim, dış ülkelerden birinde yaşayan, ülkemize ve insanımıza uzak bir mühendis yukarıdakilerden hangisini bir yerli mühendis kadar iyi algılayabilir. Yasal gereksinimleri anlamak için tercüman gerekir, kulaktan kulağa geçen her bilgi eksilir ve değişir. Tasarladığı ürünü gerçek hayatta görme şansı yoktur. Ürünü iyileştirmek istese, sahadan bilgi alma yolu kişiler üzerinden tercüme edilmiş bilgidir, o da şanslıysa. Ama, alışveriş alışkanlıkları tamamen kendine özgü olan insanımızı tanımadan, şartlarımızı bilmeden ne kadarını idrak edebilir?

Mühendislerimiz yerli olmanın avantajlarını ürüne şöyle aktardılar:

  • N-POS Ailesi bilgisayar bağlantılı Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarımızı mevcut mevzuata uygun tasarlamakla yetinmediler. N-POS Ailesini bütünleşik bir yapıda, yani tüm unsurları ile tek bir parça olarak, tasarladılar. Bu yapının bilgisayar bölümü çok hızlı ve gelişmiştir. Böylece;

♦ Bilgisayar Bağlantılı Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazın mümkün olduğunca geleceğe hazır olmasını,

♦ Yeni düzenleme uygulanmaya başlandığında bilgisayar bağlantılı Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazın yavaşlamamasını, hedeflediler.

  • Gerek coğrafi şartlara, gerekse de kullanım şartlarına dikkat ederek     N-POS ürün ailesini sağlamlık ön planda tutularak tasarladılar.
  • Müşterilerimiz olan işletme sahiplerinin bakım maliyet hassasiyetlerini göz önünde bulundurdular. Geçmişte olduğu gibi bugün de bakım maliyeti düşük, bakım kapsamı dışında kalacak rutin ek masrafları olmayan bir ürün tasarladılar.

  • Halkın içinden biri olarak, müşteri sadakatinin kritik noktalarını bilerek PromoPOS yazılım ailesini ürettiler. Alışkanlıkları başka hiç bir ülke insanına benzemeyen güzel ülkemizin yurttaşlarına hitap edebilecek özel promosyon yapıları ve konfigürasyonlar PromoPOS’a eklenmiştir .

  • Mühendilerimiz mevcut ürünlerinden gurur duymakla beraber, artık müşterilerimize mal olan N-POS ürün ailesinin geliştirilmesi yönünde gelen tüm talepleri de şükran duyarak dinliyor ve ürüne yeni özellikler ekliyorlar. Bu özellikler otomatik güncelleme ile tüm müşterilerimize ulaştırılıyor.

 

Yerli tasarlanmış ve üretilmiş bir ürün kullanma hem siz, hem müşteriniz, hem de Türkiye’miz için önemlidir, avantajlıdır ve faydalıdır .

 

© 2017 ENPOS A.Ş.
Developed by Longplay Dijital Ajans Hizmetleri